![]() |
ПАМ’ЯТКА Для батьків щодо профілактики отруєнь дітей лікарськими препаратами вдома |
Лікарі стверджують, що близько половини випадків отруєння дітей спричинені недозволеним прийманням лікарських препаратів. Найчастіше діти з’їдають пігулки, залишені в доступних місцях, або отруюються під час гри з аптечкою. Для запобігання нещасним випадкам через отруєння медикаментами слід постійно дотримуватися правил іх зберігання вдома.
◄ Зберігайте лікарські препарати в аптечках, які зачиняються, щоб дитина не зуміла їх дістати.
◄ Зберігайте аптечку, а також лікарські засоби, які нині необхідно приймати вам або членам вашої родини, у недоступних для дітей місцях.
◄ Регулярно перевіряйте строк придатності до застосування лікарських препаратів, які зберігаєте в домашній аптечці.
◄ Після кожного приймання ліків перевіряйте, чи надійно ви їх закрили.
◄ Не зберігайте медикаменти в місцях, де грають діти.
◄ Не варто ставити аптечку чи коробку з лікарськими препаратами на шафи, бо дитина може спробувати їх дістати.
◄ Забороніть усім членам родини залишати лікарські препарати на столі, як зазвичай роблять бабусі й дідусі, щоб не забути прийняти препарат.
◄ Виймайте з упаковки рівно стільки пігулок, скільки збираєтесь прийняти, а не на два-три прийоми наперед.
◄ Не приймайте лікарські препарати в присутності дітей, бо їм дуже подобається копіювати дорослих і вони намагаються спробувати повторити ваші дії.
◄ Якщо дитина допитлива, не тримайте лікарські препарати в сумках, портфелях, гаманцях, скриньках тощо, бо вона обов’язково спробує іх знайти.
◄ Найліпше зберігати препарати в такому місці, щоб дитина не змогла побачити їх і дотягнутися.
◄ Якщо дитина захворіла, не дозволяйте їй самостійно приймати ліки.
◄ Ніколи не кажіть дитині, що лікарські або вітамінні препарати це цукерки чи льодяники, адже коли Вас не буде поряд, дитина може знайти «цукерки» і з’їсти їх.
◄ Якщо дитина проковтнула ліки, ввела у носовий прохід чи вухо пігулки, терміново з’ясуйте, який саме це лікарський препарат і терміново зверніться до лікаря.