ПАМ’ЯТКА

Перша долікарська допомога при ураженні електричним струмом

 

● Дія електричного струму спричинює місцеві і загальні порушення в організмі. Залежно від стану потерпілого(ступінь вологості шкіри, втома, виснаження тощо), сили і напруги струму місцевими проявами можуть бути втрата чутливості, опіки тканин у місцях виходу і входу електричного струму, глибокі шкіри; загальними проявами-запаморочення, судоми, зомління, послаблення серцевої діяльності, непритомність, короткочасна втрата пам’яті, головний біль тощо.

● Насамперед необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму. При цьому бажано вимкнути електроенергію у приміщенні. Якщо з якоїсь причини це зробити неможливо, спробуйте звільнити потерпілого від дії електричного струму використовуючи сухий одяг чи мотузки, шкіряні або гумові рукавички тощо.

Необхідно негайно викликати швидку допомогу.

● Після того, як дію електричного струму припинено, потерпілого необхідно покласти у горизонтальне положення. У разі загальних проявів ураження потерпілого необхідно заспокоїти, дати болезаспокійливі ліки (0,25 г амідопірину, 0,25 г анальгіну), заспокійливі(настоянка валеріани, мікстура Бехтерева). На опікову рану накласти пов’язку, змочену розчином фурациліну (1:1000).

● Необхідно пам’ятати, що загальний стан потерпілого може різко погіршитися у найближчі години після травми: виникають порушення кровопостачання серцевого м’яза(стенокардія, інфаркт міокарду), з’являються ознаки повторного шоку тощо. Подібні явища іноді спостерігають у потерпілого з найлегшими загальними проявами (головний біль, загальна слабкість).

● При тяжких загальних проявах ураження електричним струмом, що супроводжуються розладами чи зупинкою дихання, розвитком летаргії, слід почати негайно робити штучне дихання і зовнішній(непрямий) масаж серця, доки потерпілий не опритомніє.

● Якщо серце працює, штучне дихання швидко поліпшить стан потерпілого, шкірні покрови набудуть природнього забарвлення, з’виться пульс, артеріальний тиск. Найефективніше штучне дихання рот у рот (16-20 видихів на хвилину). Найзручніше його проводити за допомогою трубки чи повітропроводу.

● У разі зупинки серця необхідно негайно провести штучне дихання і зовнішній масаж серця з частотою 50-70тнатиснень на грудну клітину за хвилину. Про ефективність масажу свідчить поява пульсу у сонних артеріях. При поєднанні штучного дихання і масажу серця після кожного вдування повітря у легені необхідно робити 5 або 6 натискань на ділянку серця під час видиху. Масаж серця і штучне дихання рекомендовано продовжувати до повного відновлення функцій організму чи появи виражених ознак смерті.

      За можливості штучне дихання потрібно поєднувати з введенням серцевих лікарських засобів. Після того як потерпілий опритомніє, його необхідно напоїти водою, чаєм, компотом(але не кавою), укрити.

● При опіку I ступеня потерпілого необхідно заспокоїти, дати йому випити теплого чаю, настоянки валеріани й анальгін, на опікову рану накласти пов'язку, змочену розчином фурациліну (1:1000).

● При опіку II ступеня вибір заходів першої долікарської допомоги залежить від стану гемодинаміки(сукупність процесів руху крові у серцево-судинній системі). Якщо у потерпілого немає артеріальної гіпотензії  й аритмії, проводять такі самі заходи, як і при опіках I ступеня, однак усі лікарські засоби проводять внуртішньом'язово (50%-вий розчин анальгіну з розрахунку 0,1 мл на рік життя у поєднанні з 2,5%-вим розчином піпольфену чи 2%-вим розчином супрастина з розрахунку 0,1 мл на рік життя).

● При опіках ІІІ і ІV ступенів проводять первинну реанімацію у стандартній послідовності: звільнення верхніх дихальних шляхів і підтримка їх вільної прохідності, штучна вентиляція легень, закритий масаж серця. У такому разі потерпілого обов'язково госпіталізують у хірургічне відділення лікарні.

● При судомному синдромі рекомендовано внуртішньом'язово вводити діазепам (седуксен) з розрахунку 0,3-0,5 мг на кг маси тіла.

КАЛЕНДАР
«  Март 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ОПИТУВАННЯ
Чим любить займатися дитина в дитячому садку?
Всего ответов: 4
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Вхід на сайт