Ефективні та об'єднуючі комунікації для освітян

8 червня 2019 року в м. Київ рамках реалізації стипендіального проекту «Ефективні та об'єднуючі комунікації для освітян» відбувся тренінг з Ненасильницької комунікації, в якому прийняла участь практичний психолог ДНЗ «Росинка» Косянчук Дар’я Павлівна.

Тренером проекту була Ева Рамбала (Угорщина) – досвідчений медіатор та фахівець з примирення й відновлення порозуміння у більш ніж 30 країнах світу.
Ненасильницьке спілкування - термін, введений Маршаллом Розенбергом і базується на ідеї того, що кожна людина здатна до співпереживання. Це засіб по-новому спілкуватися з людьми. Як часто буває, що ми хочемо сказати про щось важливе, домовитися... Але інший як ніби не чує нас і розуміє все по-своєму. Ненасильницький спілкування - це не про те, як перетворитися на білого і пухнастого зайця або рожевого поні. Цей метод побудови відносин, заснований на чесності, емпатії, доброзичливості, відкритості. Який дозволяє враховувати почуття та потреби кожної людини і задовольнити їх.

Під час тренінгу учасники ознайомилися з методом ННС завдяки груповим практичним вправам, успішно виконали всі поставлені завдання, які було запропоновано в рамках проекту, та змогли:

• підвищити свій рівень емоційного інтелекту;
• познайомитись з 4 кроками методу Ненасильницької комунікації;
• опанувати нові та ефективні навички спілкування у форматі гри та підтримуючому (комфортному) середовищі;
• навчилися знаходити зв'язок з іншими учасниками конфлікту, а також з тими людьми, які мають інші погляди та переконання.

Отримані знання з ненасильницького спілкування будуть в подальшому впроваджуватися і в нашому дитячому садочку з метою передачі навичок ефективного спілкування дітям, педагогам і батькам та створення душевного зв'язку з оточуючими.